اجرای بازی های PS3 روی کامپیوتر: امروزه با پیشرفت تکنولوژی و آمدن بسیاری از ابزارها مخصوصا کنسول های بازی، علاقه به این کنسول ها بیش از پیش در حال افزایش است و بسیاری از علاقه مندان به این بازی ها، توان پرداخت هزینه تقریبا بالای این دستگاه ها را ندارند و به جای آن ترجیح می دهند تنها از یک لپ تاپ یا کامپیوتر به عنوان ابزارکار و ابزار سرگرمی و بازی استفاده کنند. در این آموزش به شما خواهیم آموخت که چگونه می توانید بازی های کنسول Play Station 3 را بر روی PC (کامپیوتر شخصی) اجرا کنید.

برای اجرای بازی های پلت فرم دیگر بر روی ویندوز، همانگونه که در پست “دانلود نرم افزار شبیه سازی اندروید Bluestacks جهت اجرای برنامه ها و بازی های اندروید بر روی ویندوز” در مورد نحوه اجرای بازی های سیستم عامل اندروید بر روی ویندوز گفتیم، به یک شبیه ساز نیاز داریم. این مورد برای پلی استیشن 3 هم درست است. پس برای اجرای بازی های PS3 روی کامپیوتر به یک نرم افزار شبیه ساز محیط Play Station 3 برای ویندوز نیاز داریم.

نرم افزار RPCS3 برای اجرای بازی های PS3 روی کامپیوتر، یکی از بهترین شبیه سازهاست که اگر مطابق پست ما پیش بروید از سرعت بالایی نیز برخوردار خواهید بود. توجه داشته باشید همه بازی ها نمی تواند توسط این شبیه ساز اجرا شود. می توانید قبل از ادامه مسیر بررسی کنید که بازی مورد نظرتان قابل اجرا بر روی RPCS3 هست یا خیر.

 

 

درباره نرم افزار RPCS3

RPCS3 یک نرم افزار متن باز و رایگان است!

این نرم افزار توسط برنامه نویسان DH و Hykem نوشته شده است. توسعه دهندگان ابتدا پروژه را بر روی Google Code قرار داده بودند و سپس در برنامه توسعه آن را به GitHub منتقل کردند. پیشتر این شبیه ساز قادر به بوت شدن و اجرای پروژه های سبک را داشت و در نهایت درسال 2012 به صورت عمومی منتشر شد. امروزه RPCS3 به عنوان یکی از کامل ترین شبیه ساز بازی های ویدیویی کنسول ها با هدف اصلی شبیه سازی Sony Play Staion 3 و تمام ابعاد آن شناخته می شود.

هدف این پروژه آزمایش، تحقیق و آموزش درباره شبیه سازی Play Station 3 بر روی دستگاه های سازگار و سیستم عامل های پشتیبانی شده است. تمام اطلاعات به صورت قانونی و با خریدن سخت افزار Play Station 3 و نرم افزار آن انجام شده است. اطلاعات مازاد از منابع گوناگونی که بر روی اینترنت وجود داشته است بدست آمده است.

 

سخت افزار مورد نیاز برای شبیه سازی Play Station 3

تمام پیش نیاز ها اجباری هستند و اگر هر کدام را ندارید ادامه آموزش برای شما مفید نمی باشد؛ شبیه ساز بر روی سیستم شما کار نخواهد کرد.

  • سیستم عامل 64 بیتی، RPCS3 بر روی سیستم های 32 بیتی کار نخواهد کرد.
  • پردازنده ای که از SSSE3 پشتیبانی کند: پردازنده هایی که این قابلیت را دارند
  • یک کارت گرافیک جداگانه که از OpenGL 4.3 پشتیبانی کند. (سری Nvidia GeForce 400 و جدیدتر، سری ATI Radeon HD 5000 و جدیدتر، Intel HD Graphic موجود در پردازنده های Haswell و جدیدتر.)

 

پست پیشنهادی: از چه نسخه ای از ویندوز استفاده می کنم؟ از کجا بفهمیم ویندوز 64 بیتی یا 32 بیتی است؟

 

نرم افزار های مورد نیاز برای شبیه سازی PS3

 

 

 

 

نحوه نصب و راه اندازی

  1. DirectX را بروزرسانی کنید و Visual C++ Redistributable را نصب کنید.
  2. RPCS3 را دانلود کنید و آن را از حالت فشرده zip خارج کنید.
  3. rpcs3.exe را اجرا کنید از منوی Tools گزینه Install Firmware را انتخاب کنید، فایل فریمور که دانلود کرده اید و احتمالا اسم آن PS3UPDATE.PUP است را انتخاب کنید و آن را نصب کنید.

 

آموزش استفاده از RPCS3 برای اجرای بازی های PS3 روی کامپیوتر

RPCS3 را با کلیک کردن بر روی rpcs3.exe اجرا کنید.

برای افزودن بازی ها، با توجه به نوع بازی از راه های زیر استفاده کنید:

  1. فایل های pkg. با کلیک کردن بر روی File و سپس Install PKG نصب می شوند.
  2. اگر پوشه ای که شامل تمام داده های بازی (PS3_Game, PS3_UPDATE, PS3_DISC.SFB و دیگر) است، آن را داخل پوشه “\dev_hdd0\game\” کپی کنید.
  3. برای بعضی از بازی ها به فایل RAP. نیاز دارید، این فایل باید در پوشه زیر قرار بگیرد:

 

\dev_hdd0\home\00000001\exdata\

 

پس از طی این مراحل کافیست بر روی هر بازی دوبار راست کلیک کنید تا اجرا شود.

برای تنظیم کلید های کیبرد از منوی Configuration گزینه Keyboard را انتخاب کنید.

 

کاربر محترم، لطفا سوالات خود را در این باره تنها زیر همین پست و با استفاده از فرم دیدگاه ها به اطلاع ما برسانید تا به آن ها پاسخ دهیم.

 

تصاویری از بازی های اجرا شده توسط شبیه ساز RPCS3