کم کم به روزهای رونمایی از نسخه جدید سیستم عامل iOS نزدیک می شویم و قرار است تا آپدیت iOS 11 به iOS 12 یک بروزرسانی شگفت انگیز و خارق العاده باشد. به گفته اپل، iOS 12 برای تمام دستگاه هایی که به iOS 11 آپدیت شدند ارائه می شود. تغییرات iOS 12 نسبت به iOS 11 آنقدر زیاد است که کاربر را ترغیب نماید تا هر چه سریع تر این بروزرسانی را بر روی دستگاهش نصب کند.

در این پست می خواهم خیلی خلاصه طور به بررسی امکانات جدید iOS 12 و همچنین تغییرات iOS 12 نسبت به iOS 11 بپردازم. البته که تغییرات بسیار گسترده تر از این پست است اما سعی کردم تمام تغییرات iOS 12 را برایتان در یک پست کوتاه به نمایش بگذارم.

افزایش سرعت چشمگیر تمام دستگاه های اپل

iOS 12 طراحی شد تا تمام کارهای iPhone سریعتر انجام شوند و در کل تمام دستگاه های اپل را سریع تر از گذشته کند! ممکن است بگویید تا به حال دستگاه من لَگ نزده یا هنگ نکرده، ولی بهتر است بدانید با iOS 12 حتی iPhone 5S نیز سریع تر و بهتر از گذشته خواهد شد. بنابرگفته اپل، در iOS 12 اگر چند برنامه را همزمان اجرا کنید، متوجه تفاوت بین iOS 11 و iOS 12 خواهید شد.

 

مزاحم نشو اپل اینبار به صورت خودکار

مزاحم نشوید خودکار در iOS 12

قابلیت Do Not Disturb یا مزاحم نشو، یک قابلیت نسبتا جدید است که مشابه آن در سیستم عامل اندروید نیز وجود دارد. هر زمان که تمایل نداشته باشید کسی یا خودتان از وجود گوشی باخبر شود – صدایی از گوشی در نیاید! – کافیست Do Not Disturb را روشن کنید. اما در iOS 12 راه هایی وجود دارد تا این قابلیت به صورت خودکار خاموش و روشن شود.

 

نوتیفیکیشن های گروه بندی شده

نوتیفیکیشن های دسته بندی شده در iOS 12

اگر تا به حال بر روی iPhone تان چندین پیام رسان یا شبکه اجتماعی نصب کرده باشید، حتما متوجه این شده اید که با روشن کردن دستگاهتان با یک لیست بلند بالا از نوتیفیکیشن ها مواجه می شوید. تیم برنامه نویسی اپل سرانجام تصمیم گرفت تا نوتیفیکشن های مربوط به هر اپلیکیشن را به گروه بندی کند تا با توجه به اهمیت هر اپلیکیشن، ابتدا پیام های همان اپلیکیشن را بخوانید! (نه مثل گذشته که همه چیز درهم و برهم بود)

 

Screen Time

Screen Time در iOS 12

با این ویژگی جدید از مدت زمانی که از iPhone تان استفاده کرده اید مطلع خواهید شد. البته با استفاده از Screen Time می توانید بسیاری از کارهایتان را مدیریت کنید و برای زمان استفاده از هر اپلیکیشن برنامه ریزی دقیق کنید تا دستگاهتان پس از اتمام وقت اختصاص داده شده به شما آلارم دهد.

 

بهترین عکس هایتان را به اشتراک بگذارید

تب جدید “For You” در اپلیکیشن “Photos” بهترین لحظات را از گالری شما انتخاب می کند و نمایش می دهد. این کار سبب می شود تا به راحتی بتوانید آنها را به اشتراک بگذارید.

 

یادگیری Siri و اضافه شدن میانبرها

در iOS 12 دستیار صوتی شما باهوش تر شده و کاربردهای روتین و روزمره شما را یاد می گیرد. سپس بر روی Lockscreen آنها را به شما یادآوری می کند! همچنین می توانید میانبرهای مخصوص خودتان را از طریق اپلیکیشن جدید Shortcut بسازید تا کارهایتان را سریع تر از گذشته انجام دهید.

 

اینها گزیده از تغییرات iOS 12 نسبت به iOS 11 بودند. در پست های جداگانه به بررسی موارد بیشتر خواهیم پرداخت اما همین تغییرات – از نظر من – باعث می شود تا آپدیت iOS 12 سریعترین آپدیتی باشد که کاربران بر روی دستگاهشان نصب می کنند. به محض ارائه آپدیت iOS 12، لینک دانلود فایل IPSW آن را برای شما قرار خواهیم داد و به شما نحوه Clean Install کردن سیستم عامل iOS 12 را نیز آموزش می دهیم تا از بوجود آمدن مشکلاتی که به واسطه آپدیت های OTA ایجاد می شوند جلوگیری کنید.